Nincs olyan család, ahol ne fordulhatnának elő az életet alapjaiban felforgató krízishelyzetek.
Egy súlyos betegség, váratlan haláleset, baleset, mind-mind olyan élethelyzet, amely azonnali segítségért kiált. Ez különösképp igaz, ha gyerekekről van szó, de méginkább, ha az SOS-ben élő csöppségekről, hiszen ők azok, akik az életükben egyszer már mindent elveszítettek.
Az ilyen vészhelyzetekre hoztuk létre az SOS Krízis Alapot, amelynek működéséhez az Ön segítségére is szükségünk van!
Álljon mellénk Ön is, segítse adományával az SOS Krízis Alap elindulását!
Fontosnak tartjuk a nálunk nevelkedő gyermekek személyiségi jogainak védelmét,
ezért a kampány során felhasznált fotók illusztrációk, nem a történet szereplőit ábrázolják.
11600006-00000000-27035696 ERSTE Bank
SWIFT: GIBAHUHB | IBAN: HU31
A megjegyzés rovatba írd be: „KRÍZIS ALAP”
– Apa! Vannak kopasz hercegnők is?
A kérdést az ötéves Fanni tette fel a kórházban, amikor kemoterápiás kezelését követően szembesült hosszú, göndör hajának elvesztésével.
Fanni súlyos elhanyagolás miatt egy éve került az SOS Gyermekfalvak gondozásába, Ivetthez és Tamáshoz. Előző otthonából csak egy rózsaszín, ujjatlan ruhácskát és egy hercegnős babát hozott… Hosszú hónapokba telt, de a sok-sok törődésnek köszönhetően megszokta új otthonát, végre mosolyogni, játszani kezdett.
Amikor először jelentek meg a kislány bőrén a kék-zöld foltok, a nevelőszülők arra gyanakodtak, hogy biztos csak megütötte magát. De aztán jött a légszomj, fulladás, láz és a letaglózó diagnózis: Fanninak leukémiája van.
És jöttek a nehéz kérdések: a nevelőszülők azon aggódtak, hogy két másik nevelt gyermek mellett, tudják-e tovább vállalni a beteg Fanni gondozását? Be tud-e költözni egyikük a kislány mellé a kórházi kezelések időtartamára? Fogják-e bírni a kórház és otthonuk közötti többórás ingázást? A kislány fájdalmakkal teli kezelése okozta lelki terheket?
Ahogy Fanni kérdésére a kopasz hercegnőkről, úgy ezekre is igennel felelt a házaspár.
Ahogy mi is az SOS Gyermekfalvaknál, amikor arról döntöttünk, hogy létrehozzuk az SOS Krízis Alapot, mellyel az Ivetthez és Tamáshoz hasonló helyzetbe került nevelőszülőknek kívánunk azonnali anyagi támogatást nyújtani.
Célunk az, hogy a váratlan, hosszú távon a nevelő családok számára komoly pénzügyi kiadással járó élethelyzetekben biztos támaszt nyújthassunk.
Fanni nevelőszülei bíznak kislányuk gyógyulásában: hiszik, hogy Fanni egy nap majd göndör fürtjeit büszkén fésülve kéri arra családját: játsszák azt, hogy ő a hercegnő, aki legyőzte a gonosz betegséget!
Nemcsak Fanni, hanem minden nehézséggel küzdő SOS gyermek sorsát a szívünkön viseljük. Életük alakulásáról, ahogy az SOS Krízis Alap működését biztosító adománygyűjtés állásáról is rendszeresen tájékoztatjuk majd.