Magánszemélyek eseti vagy rendszeres anyagi támogatással, a személyi jövedelemadójuk 1%-ának felajánlásával, illetve hagyatéki felajánlással tudják támogatni tevékenységünket.
Céges támogatóink pénzadományokkal, nagyobb projektjeink számára nyújtott célzott adománnyal, természetbeni adománnyal és önkéntes munkával, programok szervezésével segítik az alapítványt.
A 2015 óta új egyéni adománygyűjtési módot, Face2Face (F2F) adománygyűjtést is folytatunk. Az F2F egy közvetlen párbeszéden alapuló adománygyűjtési forma, amikor megbízott adománygyűjtőink (a facerek) az utcán szólítják meg a járókelőket, bemutatják nekik röviden az SOS tevékenységét és felkérik őket támogatónak.
2021 óta már kriptovalutával is lehet támogatni az alapítványt. A kriptopénzek, mint alternatív fizetőeszközök most hódítanak teret maguknak a világban, és nagy lehetőséget jelentenek egy civil szervezet számára. A kriptovaluták nagy előnye, hogy átváltása díjmentesen zajlik, így a támogatók adományainak teljes összege hiánytalanul jut el a civil szervezethez. A kriptovalutákkal az adakozóink számára az is lehetségessé válik, hogy teljesen anonim módon adakozzanak. Illetve az is fontos előny, hogy ezáltal megtakaríthatunk olyan szolgáltatásokat is, mint a levelek, telefonhívások vagy a hírlevelek, és mindezeket a gyerekekre fordíthatjuk.
Potenciális támogatóinkat DM és EDM kampányokkal is megszólítjuk. Adományozóink így rendszeresen, átlátható módon értesülhetnek munkánkról, eredményeinkről.