
Válassza az Oldal lehetőséget
400 gyereknek tudunk szerető, biztonságos otthont adni nevelőszülői családokban. Családmegerősítő programunkkal segítjük a nehéz helyzetbe került szülőket, hogy megelőzzük a gyerekek kiemelését a családból.
Az SOS Gyermekfalvak 137 országban van jelen. Több mint 84 000 gyermek nevelkedik nálunk világszerte, további 500 000 gyermeket és felnőttet segítünk programjainkkal.
Hiszünk abban, hogy ha értő szeretettel fordulunk a gyermekek felé, az megváltoztathatja a világot. Mindent megteszünk azért, hogy a nálunk élő gyerekek érzelmi és fizikai biztonságban nőjenek fel, egészséges kapcsolataik és kötődéseik legyenek, és megszerezzék mindazt a tudást, amivel később megerősödve, magabiztosan helyt tudnak állni a felnőttek világában. Hiszünk abban, hogy fordíthatunk a sorsukon.
Nevelőszülői hálózat
Bántalmazás, elhanyagolás, szegénység, a szülők szenvedélybetegsége vagy halála. A gyerekek többsége ezért kerül ma az SOS-be.
Mi 400 gyerekeknek tudunk biztonságos és szerető otthont adni.
Az SOS újszülött kortól fogadja a gyerekeket.
A fiatalok 18 éves kortól Ifjúsági Házba költözhetnek, ahol már lazább keretek között, de még mindig felügyelet mellett élnek.
Az önállóság következő lépcsőfokában az alapítvány által fenntartott lakásba költözhetnek, ahol már önállóan gazdálkodva, nevelő nélkül, de még mindig az SOS szakembereinek mindennapi támogatásával élnek. Ez a felnőtté válás utolsó állomása. Célunk, hogy a gyerekek fokozatosan tanulják meg az önállóságot és felkészülten lépjenek ki az életbe.
Jelenleg 42 fiatalunk él Ifjúsági Házban, vagy az alapítvány által támogatott lakásban.
a gyermekvédelmi gondoskodást elhagyó fiatalok önálló életre való felkészítésére.
A gyermekvédelmi gondoskodást elhagyó fiatalok komoly hátrányokkal indulnak az életben a családban élő fiatalokhoz képest. Nem áll mögöttük stabil család, és az átlagosnál kevesebb erőforrással indulnak a felnőtt életben. Főbb hátrányaik: lakhatási problémák, szociális védőháló hiánya, megfelelő szakmai kompetenciák hiánya, sérülékeny személyiség, stb. Az ő esetükben az önálló életre való felkészítés több odafigyelést igényel. A projekt arra kíván választ adni, hogyan lehet a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokat felkészíteni az önálló életre, mire kell a velük foglalkozó szakembereknek különös figyelmet fordítani a tipikus kockázatok elkerülése és a minél sikeresebb felnőtt életvitel érdekében.
140 ezer gyereket fenyeget a veszély, hogy kiemelhetik a családjából életkörülményeik miatt.
Mi fontosnak tartjuk, hogy ne csak akkor lépjünk be egy család életébe, amikor már baj van.
A munkahely, a lakás elvesztése, egy hosszantartó betegség, vagy például a szülők válása is megingathat egy addig jól működő családot is. Hiszünk benne, hogy megfelelő időben adott támogatással túl lehet lendülni ezeken az élethelyzeteken.
A jogszabályok, szakmai programok szándékai és a napi gyakorlat között gyakran óriásiak a különbségek a gyermekvédelem területén is.
Az SOS Gyermekfalvak fontos szereplő kíván lenni a rendszer problémáinak feltárásában és megoldásában, a gyerekek személyiségi jogainak érvényesítésében.
Útmutató a média munkatársai számára
Gyermeki jogok és visszaélések kezelése