Az SOS küldetésével összhangban felelősséggel tartozik minden gyermekért, aki támogatásra és segítségre szorul, állampolgárságtól függetlenül.
Amikor egy gyermek veszélynek van kitéve háború, vagy akár természeti katasztrófa miatt, fel kell lépnünk annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban kiemeljük a vészhelyzetből, átsegítsük a krízisen és biztonságba helyezzük. Az SOS Gyermekfalvak nemzetközi szervezete több évtizedes tapasztalattal rendelkezik humanitárius katasztrófák kezelésében, számos országban aktívan részt veszünk vészhelyzetek megoldásában.
Nemzetközi irányelvünk alapján az SOS világszerte arra törekszik, hogy a katasztrófaterületeken élő, vagy katasztrófa elől menekülő, családjuktól elszakadt gyermekeket biztonságos, védett és gondoskodó környezetben helyezze el.
Igyekszünk megakadályozni a családok szétszakadását, illetve törekszünk újraegyesítésükre. Az SOS Gyermekfalvaknak kiépített együttműködési rendszere van a helyi hatóságokkal, már bevált infrastruktúrával és logisztikai háttérrel, valamint a helyi kultúra ismeretével rendelkezik, megbízható partnerként bizalmat és elismerést élvez.
Ezt a nemzetközi tapasztalatot felhasználva az SOS olyan együttműködési, támogatási megállapodásokat kötött Ukrajnából érkező menekülteket elszállásoló szervezetekkel, amik lehetővé tették – helyszínektől függően – az átmeneti- és hosszútávú elszállásolást. Emellett mobil szociális munkásunk segítségével támogatások nélkül üzemelő szálláshelyeken is nyújtunk segítő munkát.