A munkakör célja:

A Nemzetközi adományozói koordinátor a külföldi patronálók és a helyi egyéni adományozók számára az első számú kapcsolat az SOS Gyermekfalvaknál. Koordinálása alatt készülnek el a külföldi adományozók felé küldendő levelek, amikben mesélünk a nálunk élő gyerekek életéről. Kapcsolatot tart a nemzetközi SOS kollégákkal, valamint ő kezeli a hazai és nemzetközi adományozók egyénre szabott kéréseit is.

Új munkatársunk főbb feladatai:

  • Külföldi patronálókkal és adományozókkal történő kapcsolattartás, és tájékoztatás. A patronálók rajtad keresztül értesülhetnek az általuk támogatott gyerkőc életéről, de a magyar adományozók is sokszor kérdeznek adományaikról, életünkről, munkánkról. A Te feladatod mesélni nekik úgy, hogy segítsd az adománygyűjtést, hiteles maradj, és védd a gyerekek érdekeit is közben.
  • Évente kétszer minden patronálónak történetet küldünk. A Te feladatod ezen történetek és a hozzájuk tartozó képek begyűjtése, a levelek elkészítésének koordinálása és kiküldése. Több száz gyerek történettel találkozol majd és sok önkéntessel dolgozol majd együtt. Munkád során néha vidékre is kell utaznod és találkoznod kell a nálunk élő családokkal.
  • A patronálói adatbázis naprakészen tartása.

Olyanok jelentkezését várjuk, aki:

  • Felsőfokú végzettséggel rendelkezik elsősorban társadalomtudományi, kommunikációs területen, vagy folyamatban vannak a tanulmányai és időben belefér egy intenzív tavaszi munkaterhelés (pl. passzív félév).
  • Legalább középfokú aktív angol nyelvtudással rendelkezik, hisz az SOS nemzetközi szervezet, a nemzetközi kollégákkal neked kell tartanod a kapcsolatot és az adományozók zöme Nyugat Európából származik.
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezik, leggyakrabban a Word-öt használod majd és Power pointot.
  • Magas szintű írásbeli és szóbeli kommunikációs készséggel rendelkezik, hiszen rajtad múlik, hogy adományozóink megértsék, mit csinálunk de közben a gyerekek jogait is védeni fogod, amire azonban kiképzünk.
  • Erősen motivált adománygyűjtési és kommunikációs területen történő munkavégzésre;
  • Képes emberek munkáját összehangolni, összefogni, mert évente kétszer nagyon sok gyerekről kell történetet előállítani, amiben sok ember fog neked segíteni de te leszel a munkáért felelős.
  • Kellő empátiával, magabiztossággal, szervezői készséggel rendelkezik.
  • Tud azonosulni az SOS Gyermekfalvak tevékenységeivel és értékeivel.
  • Vállalni tudja az eltérő munkaterhelést (tavasszal sok a feladat, nyáron kevés a feladat).
  • B kategóriás jogosítvány

Előnyt jelent:

  • Csapatban való együttműködés
  • Német nyelvtudás (mert az adományozók jelentős része német, de sokszor jól beszélnek angolul)
  • Szociális érzékenység, tapasztalat kommunikációs területen

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapest, IX. kerület
  • Home office-ban is lehet bizonyos feladatokat végezni
  • Határozott idejű szerződés, 6 órás részmunkaidő vagy teljes munkaidős állás

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatokat egy nemzetközi munkakörnyezetben
  • Támogató, együttműködő csapatot, és barátságos munkahelyi légkört
  • Home office lehetőségét
  • Lehetőséget a szakmai fejlődésre
  • A kezdés várható időpontja: 2023. január

Ha úgy érzed, hogy a fenti leírás illik Rád, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldd el magyar és angol fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2022. november 15.-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu