A munkakör célja
A gyermekjogi tanácsadó hozzájárul a szervezet szakmai céljainak megvalósításához, a gyermekvédelmi szakellátásban élő gyermekek jogainak minél hatékonyabb érvényesülése érdekében.
A munkakör betöltője részt vesz a fenntartói feladatok ellátásában, a nevelőszülők működési engedélyeztetésében és felelősen támogatja a szervezeti egységek jogszabályoknak megfelelő működését,.
Szakmai segítséget nyújt a szakmai egységek vezetői és a munkatársak számára, a gyerekek és fiatalok hatékony bevonása, érdekképviselete és a gyermeki jogok érvényesülése kapcsán. Részt vesz a programok tervezésében, megvalósulásában és értékelésében. Munkáját a minőségbiztosítási csoport tagjaként, a minőségbiztosítási igazgató irányítása mellett végzi.
Főbb kihívások amik a munkád során jelentkezni fognak
- Követi a család-, gyermek- és ifjúságvédelmet érintő jogszabályok és szakmai szabályok változását, ennek alapján kezdeményezi az alapítványi szabályok szükséges módosítását, a helyi programokat tájékoztatja a jogszabályváltozásokról.
- Részt vesz az országos gyermekjogi elemzések, megvalósíthatósági tanulmányok, projektötletek és projekttervek kidolgozásában, azok lebonyolításában.
- Felel a nevelőszülői-, ifjúsági- és családmegerősítő programjaink működési engedélyeztetés folyamatáért.
- Közreműködik a fenntartói adatszolgáltatási és beszámolási kötelezettségek teljesítésében
- Teljeskörűen felel és ellátja a nevelőszülők működési engedélyekkel kapcsolatos feladatokat.
- Fontos részt vállal a kormányhivatali ellenőrzésekben, éves szakmai beszámolókat készít a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság számára.
- A koordinációs iroda képviseletében részt vesz a hazai és nemzetközi tanulmányok megírásában, kutatások megvalósításában.
- Támogatja a minőségbiztosítási igazgatót, és a szakmai vezetőket abban, hogy a kormányzati intézményekkel, a helyi önkormányzatokkal és helyi közigazgatási szervekkel, hatóságokkal jó kapcsolat és hatékony együttműködés alakuljon ki.
- Részt vesz releváns hálózatok, fórumok, kampányok munkájában és képviseli a szervezetet a gyermeki jogok védelme és érvényesülése érdekében, különös tekintettel a veszélyeztetett és családjukból kiemelt gyerekekre és fiatalokra.
- Részt vesz releváns hazai és nemzetközi rendezvényeken, konferenciákon.
Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:
- Felsőfokú végzettséggel rendelkezik, elsősorban jogi vagy közigazgatási területen.
- Gyakorlati tapasztalata van szociális, nevelési, gyermekvédelmi és/vagy gyermekjóléti területen. (pályakezdők jelentkezését is várjuk, de előnyt jelent a szakmai tapasztalat)
- Aktív angol nyelvtudással rendelkezik
- Alapos ismeretekkel rendelkezik a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerekről
- Nyitott, türelmes, megbízható és kiegyensúlyozott nehéz helyzetekben is.
- Barátságos, és lelkiismeretes a mindennapokban.
- Precíz, magas szintű a problémamegoldó képessége, jó a szervezőkészsége
- Elkötelezett a gyermekekkel, fiatalokkal és családjaikkal, továbbá a hátrányos helyzetű csoportokkal folytatott munka iránt
Foglalkoztás helye és módja:
- A munkavégzés határozott idejű munkaszerződéssel történik Budapesten vagy Kecskeméten és, heti 20 órában valósul meg.
Amit ajánlunk:
- Sokoldalú és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben.
- Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel.
- Támogató, együttműködő csapat, és barátságos munkahelyi légkör.
- Lehetőség bevonódásra az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat.
- A szakmai továbbképzések támogatása.
- Home office lehetőség.
Ha úgy érzed, hogy a fenti leírás Rád illik, akkor kérlek, hogy a munkakör megjelölésével küldd el angol és magyar nyelvű szakmai önéletrajzod és motivációs leveled fizetési igény megjelölésével 2023. szeptember 20-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu