Feladat célja: egy kétéves nemzetközi gyermekvédelmi projekt megvalósítására keresünk 18-26 éves fiatalokat, akik mentori szerepkörben dolgoznának. Fő feladatuk képzéseken és a képzések kidolgozásában, nemzetközi tapasztalatcseréken való részvétel, valamint gyerekek, fiatalok támogatása, mentorálása, bevonása. A projekt célja képzések megvalósítása gyermekvédelmi gondoskodásban nevelkedő gyerekek és fiatalok számára a döntéshozatalban való hatékony részvétel érdekében. A kétéves projekt során a mentoroktól időszakos és változatos időben való feladatvállalást várunk el.

Főbb feladatok és felelősségek:

Fő feladat
• Gyerekek, fiatalok mentorálása, valamint a gyermekek és fiatalok részvételi jogával kapcsolatos képzések megvalósítása és támogatása egy hazai csapat tagjaként.
• Képzési anyagok és módszertan kidolgozása egy nemzetközi projektcsapat részeként.

Nemzetközi feladatok
• Aktív részvétel (online és személyes) a nemzetközi projektcsapat ülésein.
• Aktív részvétel a projektpartnerek és a mentorok közötti hívásokon, eszmecseréken (online).
• Aktív részvétel a virtuális közösség találkozóin az összes nemzeti projektcsoport mentoraival, a tapasztalatcserék célja egymás támogatása a részvétel gyakorlatának javítása érdekében.
• Aktív részvétel az európai szakértői csoport ülésein a felmérési kérdőív elkészítésében, a szakértői képzési anyagok és módszertan, az e-learning és az értékelési eszközök témakörében.
• 3 napos oktatói képzésen való részvétel. A képzés célja a hazai képzések megtartására való felkészülés.
• Részvétel a virtuális projektzáró rendezvényen.

Országos szintű feladatok:
• Elősegíti a projekt hazai Gyermek- és Ifjúsági Tanácsadó Testület üléseinek lebonyolítását.
• Támogatja a gyermekek és fiatalok számára és általuk készített tájékoztató videók fejlesztését, amelyek célja a gyermeki jogok ismertetése és a véleménynyilvánítás lehetséges formáiról való tájékoztatás.

Elvárások:

• Magas szintű angol nyelvtudás – szóban és írásban -, mivel a nemzetközi munkák angol nyelven zajlanak, a képzési anyagokat a projekt angol nyelven biztosítja
• Alapfokú végzettség (vagy tanulmányokat folytat) bármely bölcsészet- vagy társadalomtudományi területen, vagy releváns területen szerzett tapasztalat, és/vagy ismeretek
• Személyes vagy szakmai gyermekvédelmi tapasztalat
• Magabiztos vezetési/motivációs készség a gyermek- és ifjúsági csoportokat illetően
• Jó kommunikációs készség
• Nyitottság a csapatban való együttműködésre
• A projekt teljes időtartama (2 év) alatt hajlandó és képes meghatározott mennyiségű időt áldozni (kb. 30 munkanap/év) a kijelölt feladatokra (elvégzésükért díjazásban részesül)
• Munkája során törekszik a nemek közötti egyensúlyra és a sokszínűség biztosítására a gyermekrészvételi csoportokon belül
• Valódi elkötelezettséget érez a gyermekek és fiatalok védelme, biztonságának megőrzése és részvételi joga iránt
• Megérti és tiszteletben tartja a sokszínűséget és az eltérő kultúrákat
• Útrakész, belföldön és külföldön is egyaránt vállal utazásokat
• Projekttervnek megfelelően dolgozik
• Munkaidőben (hétfőtől péntekig 09:00-18:00 CET között) is részt tud venni online nemzetközi projektértekezleteken
• Megbízhatóan kezeli az online platformokat

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

• Az ország különböző területei, ahol a gyerekek, fiatalok élnek és ahol a képzések megvalósulnak
• Online megbeszélések

Amit kínálunk:

• versenyképes díjazás 2 éven keresztül az előre meghatározott, projekttervben rögzített és elvégzett feladatok alapján
• fejlődési lehetőség egy lendületes csapatban

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el fényképes önéletrajzát és angol nyelvű motivációs levelét legkésőbb 2022. október 15-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu.
A beadott pályázatokat érkezési sorrendben bíráljuk el, ezzel is ösztönözve a mielőbbi jelentkezést.