A munkakör célja

A minőségbiztosítási igazgató irányítása mellett koordinálja a több SOS szervezet együttműködésében megvalósuló Traumatudatos nevelés projektet 2021.július 1-től 2022.június 30-ig. Ez magába foglalja a projekten belül megvalósuló érdekképviseleti tevékenységet és kommunikációt összhangban a projekttervvel, az elfogadott szervezeti stratégiával, irányelvekkel, tervekkel, valamint a hazai jogszabályokkal és az SOS szellemiségével.

Főbb kihívások

  • 2021. július 1-től átveszi és koordinálja 2022 június 30-ig a “Safe Places, Thriving Children, Embedding Trauma-Informed Practices into Alternative Care Settings- REC-RDAP-GBV-AG-2019” (Biztonságos terek – kibontakozó gyerekek: A traumatudatos szemlélet beépítése a gyermekvédelem mindennapi gyakorlatába) elnevezésű nemzetközi projekt szakmai megvalósítását.
  • A projekt terveknek megfelelően szervezi a találkozókat a projekt Irányító Testületének tagjaival, tájékoztatja és bevonja őket a projekt megvalósításába.
  • Kapcsolatot tart a projektben dolgozó külső trénerekkel, monitorozza és támogatja tréneri tevékenységüket, összegyűjti és rendszerezi a képzésekről összeállított dokumentációt.
  • Rendszeres kapcsolatot tart a projekt nemzetközi koordinátorával és a projektben résztvevő koordinátortársakkal.
  • Kapcsolatot tart a projektben résztvevő fiatal tapasztalati szakértőkkel, társtrénerekkel.
  • Felügyeli a képzések megvalósulását, a szükséges dokumentáció összeállítását, a képzések akkreditációját, értékelését.
  • Felel a projekten belül megvalósuló szakmai kommunikációs elemek elkészüléséért.
  • Megírja a projekt végső beszámolóját.
  • Együttműködik a projekt pénzügyi vezetőjével.

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki

  • Felsőfokú humán és/vagy társadalomtudományi végzettséggel (pl. szociális, pedagógiai, pszichológiai, szociológiai, közgazdasági, kommunikáció) rendelkezik.
  • Legalább három év gyakorlati tapasztalata van szociális, nevelési, gyermekvédelmi és/vagy gyermekjóléti területen
  • Legalább 1 éves munkatapasztalata van projekt területen
  • Folyékony angol nyelvtudással rendelkezik.
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógép ismeretekkel rendelkezik.
  • Logikus és strukturált gondolkodásmóddal, kiváló problémamegoldó képességgel rendelkezik
  • Képes a precíz önálló munkavégzésre
  • Képes a projekt szakmai tartalmának átlátására
  • Jogosítvánnyal rendelkezik és van vezetési tapasztalata.

  • Alapos ismeretek a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerekről.

A munkavégzés helye és foglalkoztatás:

  • Budapest
  • Határozott idejű megbízási szerződés keretében. A feladatok ellátása hetente átlagosan 20 órát igényel, a leterheltség a határidők függvényében változik.

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben.
  • Értékes szakmai kapcsolatrendszer kiépítése az alapítvány szakmai csapatával és a partnerszervezetekkel
  • Lehetőség bevonódásra az alapítvány nemzetközi munkájába is, megismerve a legújabb jó gyakorlatokat a gyermekvédelmi munkában

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar és angol fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével, legkésőbb 2021.június 07.-ig a következő e-mail címre: hr@sos.hu