Táboroztató önkéntest keresünk! (Mátrakeresztes)

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban megtalálható SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan közhasznú szervezet, ahol gyermekeknek nyújtunk szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Jelentkezési határidő: 2017. Július 4. 17 óra

A munka céljának rövid összefoglalása:

A gyermekek életében kiemelkedően fontos, hogy a várva várt nyári szünetet izgalmasan, aktív pihenéssel tölthessék. A mátrakeresztesi gyermektáborban mindent megteszünk, hogy felejthetetlen élményeket szerezhessünk a nálunk táborozó gyermekek számára, és most ehhez a feladathoz önkéntes fiatalok (elsősorban fiúk) segítségét várjuk!

Főbb feladatok és felelősségek:

  • Gyermekek szabadidős foglalkoztatása, játékok, programok szervezése
  • Reggeli torna tartása
  • Besegítés a tábor körüli feladatokban (pl. főzésben)

Olyan önkéntesek jelentkezését várjuk, akik:

  • Van tapasztalatuk gyermekekkel való munkában
  • Kreatívak a programszervezésben
  • Jól alkalmazkodnak a tábori körülményekhez (többágyas szobák, szabadban alvás, ingadozó elektromos áram)

Előny, ha:

  • Jó vagy sportokban, ill. játszol valamilyen hangszeren
  • Van tapasztalatod gyermektáboroztatásban

Munkavégzés helye és ideje:

  • Mátrakeresztes, Hidegkúti Turistaház (4-5 nap szabadban táborozás is a program része)
  • 2017. július 17-30. (olyan önkéntesek jelentkezését is várjuk, akik rövidebb ideig tudják vállalni a részvételt)
  • Amit ajánlunk:
  • Barátságos, vidám csapat
  • Játékos munkavégzés a város zajától távol, nyaralással egybekötve
  • Teljes ellátás és szálláshely
  • Jó ügy érdekében végzett munka
  • Releváns tapasztalat azok számára, akik gyermekekkel vagy a segítő szakmában szeretnének dolgozni a jövőben

Amennyiben szeretnél szervezetünknél önkéntes lenni, kérjük jelentkezz online http://www.sos.hu/hogyan-segithet-on/cselekedjen/onkentesseg oldalon a kérdőív kitöltésével és írd a megjegyzés rovatba, hogy „hidegkúti“!

„Jót tenni könnyű, ha sokan segítenek” - Hermann Gmeiner