Nevelőszülői hálózat vezető - Kőszeg

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programot működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. Stratégiai folyamataink támogatásához Kőszegre munkatársat keresünk az alábbi pozícióba: Nevelőszülői hálózat vezető

Munkakör célja:

A kőszegi nevelőszülői hálózat szakmai munkájának szervezése, ellenőrzése, a szakmai munka magas színvonalának biztosítása.

Főbb feladatok:

  • Új SOS programok előkészítése, projekttervek szakmai részének kidolgozása, a kőszegi SOS Gyermekfalu Program nevelőszülői hálózatának fejlesztése az elfogadott programtervekkel, az SOS sztenderdekkel, a hazai jogszabályokkal és nemzetköziegyezményekkel, stratégiákkal, minőségi sztenderdekkel és útmutatókkal összhangban.
  • A vonatkozó törvényi háttér változásainak ismerete és alkalmazása, a vezetett szervezeti egység törvényes és szakszerű működésének biztosítása.
  • A teljes körű gondoskodás, a nevelés, a fejlesztés, és a gyermeki jogok érvényesülésének biztosítása, megszervezése, irányítása és megvalósulásának folyamatos ellenőrzése.
  • Hatósági ellenőrzéseken való részvétel, jelentések készítése, koordinálása.
  • Kapcsolattartás társszervekkel, hatóságokkal, hivatalokkal, intézményekkel, szolgáltatókkal és a fenntartóval.
  • Gyermekjogi egyezmények és az SOS által is elfogadott értékek közvetítése a gyermekek/fiatalok és a munkatársak felé.
  • A gyermekek, fiatal felnőttek ellátási formáinak, gondozási helyeinek figyelemmel kísérése és a szükségleteiknek megfelelő változtatások kezdeményezése, koordinálása.

Elvárásaink a leendő kollégánk felé:

  • Vannak innovatív szakmai elképzelései, amelyeket szívesen megvalósítana.
  • Kiváló vezetői képességekkel és min. 3 éves vezetői gyakorlattal rendelkezik.
  • Jó kommunikációs-, kapcsolatteremtő, és kiváló problémamegoldó képességgel rendelkezik.
  • Tapasztalattal rendelkezik projektek megvalósításában és jó a szervezőkészsége.
  • Felsőfokú humán végzettséggel (pl. szociális, pedagógiai, pszichológiai) rendelkezik.
  • Min. 5 év megszerzett gyakorlata van gyermek-, és ifjúságvédelem és/vagy oktatás, nevelés, mentálhigiénés támogatás területén
  • Felhasználói szintű számítógép ismeretekkel rendelkezik.
  • További feltétel: büntetlen előélet és B kategóriás jogosítvány.

Előnyt jelent:

  • A szociális (gyermek- és ifjúságvédelmi) szakvizsga.
  • Kommunikációs szintű angolnyelv-tudás.
  • Nonprofit szférában szerzett tapasztalat.

A munkavégzés helye:

Kőszeg

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatokat egy nemzetközi szervezetben.
  • Támogató, együttműködő csapat és barátságos légkör.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el fényképes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével legkésőbb 2017. szeptember 15-ig a következő e-mail címre: viola.szlanko@sos.hu