Gyermekvédelmi ügyintéző | Kőszeg

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. Folyamataink támogatásához kőszegi területünkre munkatársat keresünk az alábbi pozícióba: Gyermekvédelmi ügyintéző

Munkakör célja:

A gyermekfaluban élő gyermekek és fiatalok iratanyagának kezelése, kapcsolódó adminisztrációk elkészítése.

Főbb feladatok:

  • A felülvizsgálatok és az utógondozói jelentések határidejének nyomon követése, időterv készítése.
  • A gyámhivatali határozatok, és jogerők nyilvántartása és a végrehajtás nyomon követése.
  • A kiskorúak személyes kapcsolattartásának adminisztrációs előkészítése, nyilvántartása.
  • Közvetlen, rendszeres munkakapcsolat a szakhatóságok és társintézmények azonos szakterületeivel, kiemelten a szakszolgálatok nyilvántartási munkatársaival, gyámhivatalokkal, alapellátási intézményekkel.
  • Gondozási napok nyilvántartása, létszámjelentések és statisztikák elkészítése, KENYSZI adatszolgáltatás.
  • A jogszabályokban foglaltak szerint, a családi pótlék igénylésének, segélyek folyósításának, különböző támogatások kérvényezésének figyelemmel kísérése.
  • Gyermekvédelmi gyámok munkájának segítése együttműködés szervezése
  • Tanulást segítő programok háttérmunkáinak támogatása, kimutatások készítése

Elvárásaink a leendő kollégánk felé:

  • Középfokú végzettség, és releváns szakmai képesítés: szociális gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző (OKJ), szociális asszisztens (OKJ)
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • Releváns szakmai tapasztalat
  • A vonatkozó törvényi háttér változásainak ismerete és alkalmazása
  • Képes és szeret csapatban dolgozni.

Előnyt jelent:

  • Helyismeret Vas megyében
  • „B” kategóriás jogosítvány
  • Angol nyelv ismerete
  • Tapasztalata van non profit szférában és/vagy nemzetközi szervezetnél

A munkavégzés helye:

Kőszeg

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi gyermekvédelmi alapítványnál.
  • Támogató, együttműködő csapatot és barátságos légkört.
  • Lehetőség a szakmai fejlődésre, nemzetközi tapasztalatcserékre

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2017. augusztus 18-ig a következő e-mail címre: krisztina.kindla@sos.hu