Gyermekjogi tanácsadó/Advocacy Advisor | Budapest

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 133 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat és lakásotthonokat működtet. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és ehhez a szakmai megújuláshoz keres innovatív munkatársakat. Szakmai munkánk minőségének támogatásához keresünk munkatársat a budapesti irodánkba az alábbi pozícióra: Gyermekjogi tanácsadó/Advocacy Advisor

A munkakör célja

A gyermekjogi tanácsadó hozzájárul a szervezet szakmai céljainak megvalósításához, a gyermekvédelmi szakellátásban élő gyermekek jogainak minél hatékonyabb érvényesülése érdekében. Szakmai segítséget nyújt a területi igazgatók és a szakmai egységek vezetői számára, a gyerekek és fiatalok hatékony bevonása, érdekképviselete és a gyermeki jogok érvényesülése kapcsán. Részt vesz a programok tervezésében, megvalósulásában és értékelésében. Munkáját a programfejlesztési csoport tagjaként, a gyermekvédelmi igazgató irányítása mellett végzi.

Főbb kihívások

  • Követi a család-, gyermek- és ifjúságvédelmet érintő jogszabályok és szakmai szabályok változását, ennek alapján kezdeményezi az alapítványi szabályok szükséges módosítását, a helyi programokat tájékoztatja a jogszabályváltozásokról.
  • Részt vesz az országos gyermekjogi elemzések, megvalósíthatósági tanulmányok, projektötletek és projekttervek kidolgozásában, azok lebonyolításában.
  • Felel a nevelőszülői és lakásotthoni működési engedélyeztetés folyamatáért.
  • Fontos részt vállal a kormányhivatali ellenőrzésekben, éves szakmai beszámolókat készít a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság számára.
  • A koordinációs iroda képviseletében részt vesz a hazai és nemzetközi tanulmányok megírásában, kutatások megvalósításában.
  • Támogatja a gyermekvédelmi igazgatót, a területi igazgatókat és a szakmai vezetőket abban, hogy a kormányzati intézményekkel, a helyi önkormányzatokkal és helyi közigazgatási szervekkel, hatóságokkal jó kapcsolat és hatékony együttműködés alakuljon ki.
  • Részt vesz releváns hálózatok, fórumok, kampányok munkájában és képviseli a szervezetet a gyermeki jogok védelme és érvényesülése érdekében, különös tekintettel a veszélyeztetett és családjukból kiemelt gyerekekre és fiatalokra.
  • Részt vesz releváns hazai és nemzetközi rendezvényeken, konferenciákon.

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:

  • Jogi végzettséggel rendelkezik
  • Gyakorlati tapasztalata van szociális, nevelési, gyermekvédelmi és/vagy gyermekjóléti területen. (pályakezdők jelentkezését is várjuk, de előny jelent a szakmai tapasztalat)
  • Aktív angol nyelvtudással rendelkezik
  • Elkötelezett a gyermekekkel, fiatalokkal és családjaikkal, továbbá a hátrányos helyzetű csoportokkal folytatott munka iránt
  • Alapos ismeretekkel rendelkezik a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ellátórendszerekről
  • Jó fellépésű, kifejezetten dinamikus egyéniség
  • Nyitott, barátságos, lelkiismeretes, megbízható, precíz
  • Magas szintű a problémamegoldó képessége, jó a szervezőkészsége

Foglalkoztás helye és módja:

A munkavégzés határozott idejű munkaszerződéssel Budapesten, heti 20 órában valósul meg.

  • Sokoldalú és kihívásokkal teli feladatok egy nemzetközi munkakörnyezetben, ahol a szakmai és az emberi kompetenciákat részesítjük előnyben.
  • Támogató, együttműködő csapat, és barátságos munkahelyi légkör.
  • Lehetőség a szakmai fejlődésre.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje angol és magyar nyelvű szakmai önéletrajzát és motivációs levelét 2017. október 05-ig a következő e-mail címre: eniko.szucs@sos.hu