Családmegerősítő-program munkatárs

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 133 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat és lakásotthonokat működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. Ebből a szervezeti változásból következően az SOS Gyermekfalvak munkatársat keres az alábbi pozícióra: Családmegerősítő-program munkatárs

A munkakör célja:

A családmegerősítő program az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványának új, a nemzetközi gyermekvédelmi trendeket szem előtt tartó kezdeményezése. Célja, hogy a szervezet a magyarországi gyermekjóléti alapellátás egyik meghatározó szereplőjévé váljon, azáltal, hogy a veszélyeztetett vagy hátrányos helyzetű családokat támogatja és megerősíti. A családmegerősítő-program munkatárs a területi igazgató és a családmegerősítőprogram-vezetőjének irányítása mellett segíti a nehéz helyzetbe került családokat Orosházán.

Új munkatársunk főbb feladatai:

  • Támogatja a családmegerősítő program kialakítását és megvalósítását, összhangban a szervezet stratégiájával és szakmai sztenderdjeivel
  • Rendszeresen látogatja a programba került hátrányos helyzetű családokat, akikkel közösen együtt dolgozik a család komplex fejlődése, segítése érdekében
  • Támogatja a családmegerősítő programok fejlesztését a helyi igényeknek és a célcsoport szükségleteinek megfelelően, hozzájárulva egy fenntartható helyi szociális rendszer megerősítéséhez
  • Támogatja a civil szervezetek megerősödését, képzését, a közösségi szolgáltatások kapacitásának növelése érdekében
  • Részt vesz a helyi partnerekkel való együttműködésben és olyan szakmai hálózatok kialakításában, ami javítja a családok szolgáltatásokhoz való hozzáférését
  • Rendszeresen készít jelentést a program előrehaladásáról mind a projektigazgató, mind a családmegerősítőprogram-vezető felé
  • Részt vesz a program pénzügyi és adminisztratív folyamataiban, a szervezeti szabályozókkal és szakmai útmutatásokkal összhangban
  • Segíti a helyi források és adományszervezési lehetőségek feltérképezésében és elérésben

Olyan szakember jelentkezését várjuk, aki:

  • Felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkezik (szociális munkás, és/vagy pszichológus végzettség előnyt jelent)
  •  „B” kategóriás jogosítvánnyal rendelkezik
  • Magabiztos felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezik.

Előnyt jelent:

  • Saját gépkocsi
  • Angol nyelv ismerete
  • Tapasztalata van gyermekvédelmi területen vagy hátrányos helyzetű családokkal való munkában

A munkavégzés helye:

  • Orosháza

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatokat, ahol a szakmai és emberi kompetenciák kerülnek az előtérbe
  • Lehetőség a szakmai fejlődésre

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el magyar nyelvű, fényképes, szakmai önéletrajzát és motivációs levelét legkésőbb 2017. március 1-g a következő e-mail címre: viola.szlanko@sos.hu