Bérszámfejtő és TB ügyintéző

Az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa tagja a 134 országban működő SOS Gyermekfalvak Nemzetközi Szövetségének. Egy olyan civil szervezet a gyermekvédelem területén, amely nevelőszülői hálózatokat, lakásotthonokat és családmegerősítő programot működtet. Olyan gyermekeknek nyújt szerető családot és gondoskodást, akik valamilyen okból nem élhetnek vérszerinti családjukkal. Az elmúlt 10 évben a szervezet megújult, és egységes stratégiai elképzelés alapján építi a nemzeti szervezeteit és ehhez keres innovatív munkatársakat. Folyamataink támogatásához budapesti irodánkba munkatársat keresünk az alábbi pozícióba: Bérszámfejtő és TB ügyintéző

Munkakör célja:

A munkabérek zökkenőmentes számfejtése és a kapcsolódó bevallások, statisztikák biztosítása a megfelelő szervek felé a jogszabályi előírásoknak megfelelően.

Főbb feladatok:

  • Bérek határidőre történő számfejtése, béradatok megadása az utaláshoz és a könyveléshez.
  • Statisztikák (munkaügyi statisztika, OEP statisztika, stb.) elkészítése, megküldése határidőre a helyi hatóságoknak.
  • Bevallások elkészítése és küldése határidőre a helyi hatóság részére.
  • Táppénzek, üzemi balesetek, terhességi és gyed számfejtése, elszámolása TB felé.
  • Belépők / kilépők jelentése az OEP felé.
  • Munkája ellátásához szükséges programok (ügyviteli szoftverek) változásainak követése.
  • Bér és TB jogszabályok naprakész ismerete.
  • Nyugdíjba vonulók kapcsolódó adatszolgáltatása (TB felé).
  • A szervezeti egység céljainak megvalósítása érdekében más munkakörök támogatása és a munkatársakkal való aktív együttműködés.
  • Együttműködés a munkaterületéhez kapcsolódó külsős személyekkel, intézményekkel
  • Bérből levonandó letiltások nyilvántartása és érvényesítése

Elvárásaink a leendő kollégánk felé:

  • Bérszámfejtő és TB ügyintéző végzettség;
  • Legalább 3 év releváns szakmai tapasztalat (TB kifizetőhelyi is);
  • Magabiztos felhasználó szintű számítógépes ismeretek, és Excel tudás;
  • Alapos ismeretek a vonatkozó törvények és jogszabályok tekintetében;
  • Precizitás, megbízhatóság, önálló munkavégzési képesség;
  • Nexon bérszámfejtő program ismerete;
  • Új dolgokra való nyitottság, kezdeményezőkészség.

Előnyt jelent:

  • Nevelőszülői jogviszony ismerete;
  • Nemzetközi cégnél és / vagy nonprofit szférában szerzett tapasztalat;
  • Angol nyelvtudás (szóban és írásban);
  • Gyermekvédelmi terület ismerete;

A munkavégzés helye:

Budapest

  • Változatos és kihívásokkal teli feladatokat egy nemzetközi szervezetben.
  • Támogató, együttműködő csapatot és barátságos légkört.

Ha úgy érzi, hogy a fenti leírás Önre illik, akkor kérjük, hogy a munkakör megjelölésével küldje el fényképes magyar szakmai önéletrajzát és motivációs levelét fizetési igény megjelölésével legkésőbb 2017. május 10-ig a követező e-mail címre: krisztina.kindla@sos.hu